آجیل مخلوط

آجیل مخلوط به عنوان یکی از خوراکی های مورد علاقه در ایران شناخته می شود که برای بسیاری از افراد به ویژه کودکان و سالمندان مفید می باشد. آجیل های مخلوط دارای انواع مختلفی هستند. آجیل های مخلوط را به دو دسته شور و شیرین، تقسیم می کنند که دارای قیمت های مختلفی می باشند.

آجیل مخلوط چیست

آجیل مخلوط و خشکبار به طور کلی از خوراکی ها و مواردی می باشد که در ایران باستان تا به امروز استفاده می شده است و طرفداران و دوستداران بسیار زیادی دارد. آجیل مخلوط در بسیاری از مراسمات سنتی ایران و مناسبت های تاریخی مانند نوروز و یلدا بر سر سفره ها می باشد. آجیل های مختلفی با کیفیت ها و ترکیبات مختلفی وجود دارد و هر یک طرفداران و حامیان خاص خود را دارند.

آجیل ها به دو نوع اصلی مخلوطی از مغز های خشکبار و تخمه دار تقسیم بندی می شوند و هر دو، جز دسته بندی آجیل مخلوط قرار می گیرند. در این نوع آجیل مغز دار فقط از مغز خشکبار های مختلف استفاده شده است مانند پسته و بادام و فندق بدون پوست. آجیل های مخلوط می تواند به درخواست شخص مورد نظر درست شوند و هر کس می تواند از خشکبار مورد علاقه و مد نظر خود برای آجیل های مخلوط خود استفاده نماید.

انواع آجیل مخلوط

انواع آجیل مخلوط

گفته شد که به طور کلی آجیل ها در دو دسته تخمه دار و مغز تقسیم بندی می شوند. آجیل های چهار مغز و آجیل هایی با نام های خاص از دسته آجیل های مخلوط مخصوص و سفارشی می باشند. البته آجیل های مخلوط را به دو دسته شور و شیرین نیز می توانیم تقسیم بندی کنیم که بر اساس علاقه فرد و یا مناسبت خاص، از آن استفاده می شود.

آجیل مغز

در ترکیبات این آجیل از خشکبار و آجیل هایی بدون پوست استفاده می شود و می توان در این نوع از آجیل از بادام و یا گردو و در کنار آنها از فندق و پسته و همچنین بادام هندی استفاده نمود و تمامی آنها باید پوست کنده شده در آجیل قرار داده شده باشند. این آجیل ها می توانند بو داده شوند و در آنها از طعم دهنده های مختلف استفاده شود و با طعم های شور و یا شیرین و طعم های خاص مانند کچاپ و یا لیمویی مزه دار شوند.

آجیل تخمه دار

آجیل تخمه دار تشابهات زیادی به نوع مخلوط مغز دارند و فقط این نوع آجیل با پوست می باشد. از این نوع از آجیل ها می توان در بسیاری از مراسمات و مهمانی ها استفاده نمود. ترکیبات مشابهی با نوع مغز دارند و در انواع مختلف بو داده و شیرین و بدون  نمک می توان آنها را تهیه نمود.

خرید آجیل مخلوط

خرید آجیل مخلوط درجه یک

برای خرید آجیل باید به معیارها و فاکتورهای مختلفی توجه نمود. آجیل درجه یک باید بسته بندی مناسب و بهداشتی داشته باشد. آجیل مخلوط درجه یک باید تازه بوده و نباید مدت زیادی در هوا و فضای باز قرار گرفته باشد. همچنین نوع نمکی و بو داده نباید نم کشیده باشد.
مورد دیگر بوی آجیل است که چگونه درست شدن و جنس و محل نگهداری آجیل و همچنین کیفیت و تازگی آن را نشان می دهد. خرید آجیل و خشکبار مخلوط از فروشگاه ها و یا وب سایت های فروشگاهی مطمئن یکی دیگر از نکاتی است که بهتر است به آن در زمان خرید و سفارش آجیل توجه نمایید. خرید اینترنتی آجیل را با گروه مواد غذایی تویسلند تجربه کنید.

خواص آجیل

آجیل به جز تمامی خواص جزئی و طعم بسیار مناسب و دوست داشتی خود، دارای خواص خاصی نیز می باشد و در برابر بسیاری از بیماری ها و خطرات بدن شما را حفظ می نماید. از آجیل ها و خشکبار های مختلف می توان برای بالا بردن سلامت و ایمنی بدن استفاده نمود. برای مثال از پسته برای تزیین و استفاده در دسر های ایرانی و خارجی استفاده می شود و می تواند طبع غذا را بهتر و لذیذ تر نماید.

پسته دارای خواص بسیار زیادی برای پوست می باشد و در برابر ریزش مو نیز پوست سر را تقویت می کند. فندق به عنوان یکی دیگر از خشکبار های پرطرفدار و اصلی در شکلات و دسر ها استفاده های زیادی دارد و در کیک نیز از آن استفاده می شود و دارای خواص زیادی در زمینه کمک به گوارش می باشد و از فیبر بالایی برخوردار است، کلسترول بدن را تنظیم می کند و همین امر موجب کمک به بدن و جلوگیری از بیماری های قلبی می شود.

از گردو برای بهتر کردن فعالیت های مغز استفاده می شود و بادام هندی می تواند در زمینه رشد کودکان و استخوان بندی آنها کمک کند و برای افراد سالمند نیز بسیار مفید می باشد. به طور کلی آجیل های مختلف دارای خواص زیادی می باشند که با مصرف نمودن به اندازه آنها می توان بدن را در مقابل بیماری ها بسیار مقاوم نمود.

خواص آجیل مخلوط

قیمت آجیل های مخلوط با کیفیت

یکی از مواردی که در زمان خرید باید به آن توجه داشت، قیمت آجیل مخلوط است. البته در این زمینه باید به این نکته نیز توجه نمایید که همیشه قیمت بالا، نشانه کیفیت نخواهد بود.

قیمت آجیل مخلوط متاثر از عوامل مختلفی است. یکی از این عوامل قیمت ارز می باشد زیرا تمام مقدار آجیل مصرفی در کشور تولید نشده و میزان زیادی از آن وارد می شود که قطعا نرخ ارز بر روی آن تاثیرگذار خواهد بود. همچنین برخی از آجیل ها با برند خاصی در بازار اراده می شوند که این مورد نیز، تاثیر مستقیم بر روند افزایش قیمت آجیل خواهد داشت.

یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار بر قیمت، می تواند طعم، کیفیت و نوع بو دادن این آجیل ها باشد که اثر مستقیم بر قیمت آن خواهد داشت.

 

Call Now Button