پسته

پسته اکبری زعفرانی ممتاز

پسته تویسلند

پسته خام ممتاز

یادام تویسلند

مغز بادام ممتاز

بادام هندی زعفرانی تویسلند

بادام هندی زعفرانی ممتاز

بادام شور کاغذی تویسلند

بادام پوست کاغذی ممتاز

بادام زمینی تویسلند

مغز بادام زمینی ممتاز

آجیل با کیفیت بالا تویسلند

آجیل چهار مغز

آجیل ها


آجیل ها از انواع تنقلات، پرطرفدار هستند که در میان افراد از محبوبیت بالایی برخوردارند. این محصولات همچنین به انواع مختلفی دسته بندی و در بازار با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. شرایط نگهداری آن بر کیفیت محصول تاثیر زیادی داشته و مقدار مصرف آن نیز برای هر فرد بسیار مهم است.

بادام هندی


بادام هندی در مناطق خشک و گرمسیری رشد می کند. کشور های مثل هند، برزیل، آفریقا و ویتنام محل پرورش بادام هندی می باشند. بادام هندی به دلیل اینکه سرشار از منیزیم بوده و خاصیت آنتی اکسیدان دارد بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

بادام زمینی


بادام زمینی در اقلیم گرم مانند آسیا، استرالیا، آمریکا جنوبی و آمریکا شمالی کشت می شود. بادام زمینی در زیر زمین رشد کرده و برای اینکه آماده مصرف شود ابتدا شستشو داده و بعد مقابل آفتاب خشک می نمایند. به محض پوست گرفتن این آجیل خوشمزه، آماده میل کردن خواهد بود. کره بادام زمینی یکی از معروف ترین خوراکی ها است که بسیار مقوی و خوشمزه می باشد.

فندق


فندق گیاه مقاومی است که در اروپا، آسیا و آمریکا شمالی کشت می شود. فندق به صورت درختچه بوده و پس از برداشت این محصول باید طی 24 ساعت پروسه خشک کردن اغاز شود. از فندق معمولا همراه شکلات و برای تهیه دسر و نوتلا استفاده می شود.

پسته


پسته در ایالت های کالیفرنیا، نیومکزیک و آریزونا و همچنین در ترکیه ، افغانستان، ایران، سوریه و ایتالیا کشت می شود. درخت پسته کوچک بوده و در شنهای بیابانی رشد می نماید. پسته سرشار از پروتئین، ویتامین و فیبر بوده و در غذاهای معروفی مثل باقلوا، کلفی و اسپومونی استفاده می شود.

انواع آجیل کدام است


معمولا این محصول را در تمام مناسبت ها در تمام استان ها ایران می توان مشاهده نمود. بسته به نوع منطقه و استان مخلوطی از چند محصول مختلف در کنار هم به عنوان تنقلات در اعیاد و یا مناسبت های مختلف بر سر سفره افراد قرار داده می شود. تنوع وسیع این محصول باعث شده است تا هر فرد با هر ویژگی شخصیتی و هر نوع ذائقه به یک نوع از آن تمایل داشته باشد و از آن استفاده نماید. این محصول به انواع مختلف دسته بندی می شود اما انواع آجیل شناخته شده در ایران عبارتند از: آجیل های شور و شیرین، مشکل گشا و چهار مغز. اما چند نوع دیگر نیز وجود دارند که کمتر شناخته شده هستند اما به عنوان تنقلات بسیار محبوب و پرمصرف هستند. از جمله این محصولات نیز می توان به مخلوط میوه های خشک و یا مخلوطی از مغزهای تولید کشورهای دیگر اشاره نمود.

تنقلات شور


در این نوع محصول از مغزها به صورت بوداده شده استفاده می شود. ترکیب مغزها در این محصول بیشتر از بادام، پسته، بادام هندی، فندق و انواع تخمه است.

مغزهای شیرین


این نوع تنقلات بیشتر از مغزهایی که نیاز به بو دادن ندارند تهیه می شود. از ترکیبات این نوع محصول می توان به گردو، کشمش، توت خشک، نخودچی خام و امثالهم اشاره نمود.

انواع چهار مغز


در این نوع تنها از چهار مغز پرطرفدار استفاده می شود. این مغزها نیز عبارتند از: پسته، بادام، بادام هندی و فندق. اما در انواع مشکل گشا می توان از مغزهای بو داده شده در کنار کشمش، توت و نخودچی استفاده نمود.

چگونگی نگهداری آجیل تازه


برای نگهداری آجیل و برای این که خواص این محصول بیشتر حفظ شود و در طولانی مدت ترکیبات آن دچار تغییر نشوند، بهتر است که بعد از خرید آن را در یخچال نگهداری نمود. این کار برای محصولاتی که نیاز به نگهداری در مدت زمان طولانی تری دارند مانند شب عید بیشتر توصیه می شود. بهترین دما هم برای این که باعث بروز آسیب در محصول نشود و مزه مغزها را در آن تغییر ندهد در حدود 14 درجه سانتی گراد است. ذکر این نکته نیز ضروری است که تنقلات شور به دلیل استفاده از نمک در زمان تهیه، قابل نگهداری به مدت طولانی نیستند و باید در طی مدت کوتاهی مصرف شوند. اما محصولات خام به دلیل نگهداری در سردخانه های صنعتی قابلیت ماندگاری بالایی داشته و می توان تا مدت زمان بیشتری آن را در فریزر یا یخچال با دمای مناسب نگهداری نمود.

نکات مهم در نگهداری مغزها


بیشتر مغزهایی که در آجیل ها مورد استفاده قرار می گیرند از چربی بالایی برخوردار هستند. و به دلیل وجود همین چربی ها در صورت عدم نگهداری درست به سرعت دچار تغییر در کیفیت و مزه می شوند. اکسید شدن چربی ها باعث ایجاد مزه تندی در مغزها می شود. همچنین بروز طعم کهنه گی نیز از نشانه های عدم نگهداری صحیح محصول است. به همین دلیل این مغزها علاوه بر دمای مناسب باید در بسته بندی مناسب نیز قرار داده شوند. پاکت های کاغذی بهترین و مناسب ترین متریال برای نگهداری این محصولات است. برای نگهداری از آجیل ها آن را در این پاکت گذاشته و درب آن را محکم کنید. قرار دادن این بسته در فریزر یا یخچال می تواند محصول شما را در حدود چندین ماه سالم و تازه نگاه دارد

میزان مصرف روزانه آجیل


بیشتر افراد در زمان مصرف آجیل ها اختیار از دست داده و در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی از آن را مصرف می نمایند. اگرچه مصرف این محصولات از دیگر محصولات فرآوری شده بهتر است و خطر کمتری را متوجه افراد می نماید اما در صورتی که در میزان مصرف آجیل دقت نشود این محصول می توان باعث بروز مشکلاتی در بدن شود. این مشکل در مصرف تنقلات شور بیشتر امکان بروز دارد. علاوه بر آن در صورتی که از مغزها به صورت درست و به اندازه استفاده شود می توان انتظار داشت که در کاهش وزن کمک موثری به افراد نماید. اما بهترین میزان مصرف آجیل به صورت روزانه به این صورت است . - پنج تا ده عدد بادام خام - حدود پنج عدد گردو - حدود سی عدد پسته - بادام هندی به دلیل دارا بودن چربی بیشتر تنها در حدود چهار تا پنج عدد - بادام زمینی کمتر از بیست عدد - فندق نیز در حدود 20 عدد برای این که نیاز روزانه به این نوع خوراکی را در افراد مختلف بتوان به خوبی محاسبه نمود باید گفت که بهتر است مقدار مخلوط چند مغز مختلف را تنها به اندازه یک کف دست در طی روز مصرف نمایید. البته توجه کنید که این مقدار برای تنقلات شور کمتر است.

تاثیر مغزها بر افزایش وزن


بسیاری از افراد به دلیل اضافه وزن از مصرف این محصولات خودداری می نمایند. اگرچه مصرف هر نوع خوراکی در صورتی که از میزان لازم بیشتر باشد فرد را دچار مشکل می نماید. اما مصرف این مغزها به دلیل ترکیبات ویژه در آنها کمتر افراد را دچار اضافه وزن می نماید. با این حال مصرف بیش از اندازه آجیل ها در افراد مستعد چاقی امکان ایجاد اضافه وزن را تشدید می نماید. اما هرگز سعی نکنید با عدم مصرف این محصولات از زیاد شدن وزن خود جلوگیری نمایید. ترکیبات موجود در هر کدام از این مغزها برای رشد و پرورش سلول های بدن مفید بوده و مصرف روزانه میزان ذکر شده را به تمام افراد توصیه می کنیم.

قیمت آجیل و عوامل موثر بر آن


بیشتر مغزهایی که در انواع آجیل مورد استفاده قرار می گیرند تولید ایران بوده و به دست توانایی تولید کنندگان داخلی تولید می شوند. اما تولید این محصولات با چالش های زیادی همراه است که هر ساله باعث تغییر زیادی در قیمت محصول نهایی می شود. از مهم ترین عواملی که بر قیمت این محصول تاثیر می گذارد می توان به نوع آن اشاره نمود. هر کدام از مغزها با قیمت های مختلفی در بازار عرضه می شوند که با ترکیب بیشتر و یا کمتر این مغزها در محصول می توان انتظار داشت که قیمت آن نیز دچار تغییرات زیادی شود. به عنوان مثال آجیل چهار مغز معمولا گرانترین نوع آجیل در بازار است. اما انواع شیرین و یا مشکل گشا به دلیل ترکیبات آن و کم بودن قیمت این نوع مغزها، دارای قیمت مناسب تری می باشند.

خرید آجیل آنلاین چگونه است


امروزه بیشتر فروشگاه ها و یا سایت ها اقدام به عرضه محصولات خود به صورت اینترنتی نموده اند. این نوع فروش باعث رونق این فروشگاه ها شده است زیرا افراد با کمترین میزان صرف وقت و انرژی در کمترین زمان ممکن محصول مورد نظر خود را درب منزل تحویل می گیرد. خرید آنلاین آجیل نیز از روش های تهیه این محصول است که افراد با مراجعه به سایت های عرضه کننده معتبر و یا فروشگاه های شناخته شده در این زمینه می توانند محصول مورد نظر خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرند. اما در زمان خرید فراموش نکنید که حتما از اعتبار فروشنده و درجه کیفی محصول عرضه شده اطمینان کامل حاصل نمایید. عدم توجه به این موارد باعث ضرر و بروز خسارت می شود. به عنوان مثال در صورتی که از کیفیت محصول و تازه بودن آن اطمینان کافی در دست نباشد امکان بروز بیماری های گوارشی بعد از مصرف بسیار بالا است. علاوه بر آن این فروشگاه ها به دلیل عرضه بالا امکان عرضه محصولات با تخفیف های بیشتر را داشته که برای مصرف کننده کاملا به صرفه است. برای خرید انواع آجیل با بالاترین درجه کیفی و تازه و مناسب ترین قیمت می توانید به سایت فروشگاهی ما مراجعه و ثبت سفارش نمایید. گروه مواد غذایی تویسلند با قابلیت مقایسه محصولات با یکدیگر به خریداران محترم امکان خرید بهترین و مناسب ترین محصول را می دهد.

Call Now Button