بهترین آجیل برای فردی که دیابت دارد

ضدعفونی کردن آجیل
روش‌های ضدعفونی کردن آجیل
5 (1)
آگوست 11, 2021
فواید فندق بر روی اندام
5 (1)
آگوست 16, 2021
آجیل برای فرد دیابتی

آجیل ها از جمله مواد مغذی هستند که از آن ها در رژیم غذایی بسیاری از بیماران می توان استفاده کرد بدون اینکه عوارضی را داشته باشند. در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با بهترین آجیل برای دیابتی ها بپردازیم در صورتی که می خواهید در مورد بهترین آجیل برای فرد دیابتی اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله ما را همراهی کنید.

آجیل خوشمزه

بهترین آجیل برای فرد دیابتی

دیابت یکی از شایعترین بیماری ها در بسیاری از جوامع است در ایران نیز به دلیل این که بسیاری از مردم، رژیم غذایی را چندان جدی نمی گیرند، دچار بیماری خاموش دیابت می شوند با این وجود بیماری دیابت، خصوصا دیابت نوع دو از طریق تغییر سبک زندگی و همچنین توجه به رژیم غذایی قابل کنترل است. مغز ها از جمله مواد غذایی هستند که وجود آن ها در رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت ضروری است چرا که نقش اساسی در کنترل بیماری دارند. بهترین آجیل برای دیابتی ها، به آجیل هایی گفته می شود که نقش موثری در کنترل قند خون بیماران دیابتی و در نتیجه جلوگیری از بروز عوارض و مشکلات ثانویه دارند. انجمن دیابت آمریکا توصیه کرده است که دیابتی ها حتما در رژیم غذایی خود استفاده از آجیل را قرار دهند.

دلیل مفید بودن آجیل برای فرد دیابتی 

چرا آجیل ها برای افراد دیابتی مفید هستند و استفاده از آن ها توصیه می شود؟ آجیل ها به عنوان منبع غنی از چربی های سالم مطرح هستند. چربی های موجود در آجیل ها غیر اشباع می باشند که برای حفاظت از اندام هایی مانند قلب ضروری هستند و همچنین در رشد سلول ها موثر عمل می کنند. برای افرادی که دچار دیابت نوع دوم هستند و احتمال بروز بیماری ها در آن ها وجود دارد استفاده از آجیل ها می تواند، مفید باشد.

علاوه بر این، آجیل ها مقدار بسیار زیادی پروتئین دارند که یکی از ضروری ترین مواد مغذی برای بدن می باشد. علاوه بر این می توانیم به بسیاری از مواد مغذی آجیل که نقش مهمی در سلامتی بیماران دیابتی دارند اشاره داشته باشیم :

  • فیبر
  • انواع ویتامین ها
  • آنتی اکسیدان
  • فولات
  • تیامین
  • منیزیم
  • پتاسیم
  • کاروتنوئیدها
  • فیتواسترول ها
  • و..

البته بهترین آجیل برای فرد دیابتی ، آجیل های خام هستند و نباید افراد دیابتی از آجیل های شور استفاده کنند چرا که این آجیل ها موجب تشدید علائم دیابت نیز می شوند.

بادام درختی

بادام درختی

یکی از انواع بهترین آجیل برای دیابتی ها، بادام درختی است. بر اساس پژوهش هایی که انجام یافته است بادام درختی در مقایسه با بادام زمینی از خواص زیادی برای مبتلایان به دیابت نوع دوم برخوردار است. بر این اساس، زمانی که بادام درختی به رژیم غذایی افراد دیابتی نوع دوم افزوده شد در طول دوازده هفته موجب کنترل قند خون به صورت معنی دار شد به گونه ای که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داد. بادام موجب می شود که از طرفی کلسترول بد خون کاهش پیدا کند و از طرفی دیگر نیز افزایش کلسترول خوب خون را به دنبال خواهد شد و نتیجه آن نیز چیزی جز کاهش ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی نیست.

گردو، بهترین آجیل برای افراد دیابتی

هنگامی که صحبت از بهترین آجیل برای دیابتی ها می شود نمی توانیم نامی از گردو نبریم، گردو از جمله مغزهایی است که استفاده از آن می تواند از ابتلا به بیماری دیابت پیشگیری کند. گردو از کالری فراوانی برخوردار است با این وجود افزایش وزن را به دنبال نخواهد داشت.

پژوهشگران، بر اساس تحقیقاتی که انجام داده اند، تعدادی از کسانی را که در معرض ابتلا به دیابت بوده اند را بر اساس رژیم غذایی کم کالری به همراه گردو مورد آزمایش قرار داده اند پس از شش ماه نتایج به دست آمده بسیار مثبت بوده است به گونه ای که در این افراد نسبت کلسترول خوب به کلسترول بد افزایش داشته است و تاثیر نامساعد نیز در ترکیب بدنی از خود به جای نگذاشته است.

در یکی از پژوهش هایی که در سال ۲۰۱۸ در مورد تاثیر گردو بر دیابت انجام شد و افراد زیادی از لحاظ رژیم غذایی بررسی شدند نتایج بدست آمده نشان داد کسانی که در رژیم غذایی خود همواره از گردو استفاده کرده اند احتمال ابتلا به دیابت در آن ها کمتر از پنجاه درصد بوده است.

بادام هندی

بادام هندی

قطعا بادام هندی نیز بهترین آجیل برای فرد دیابتی محسوب می شود. بادام هندی سرشار از مواد مغذی و مفید است که حتما باید در رژیم غذایی دیابتی ها گنجانده شود. مهم ترین تاثیر بادام هندی در افزایش کلسترول HDL و کاهش LDL است بر این اساس خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی نیز به شدت کاهش می یابد. بر اساس پژوهشی که اخیرا بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع دوم انجام شد و در رژیم غذایی معمولی آن ها، از بادام هندی استفاده شد پس از گذشت دوازده هفته در این افراد فشار خون در سطح پایین تری قرار داشت و همچنین نسبت کلسترول خوب خون نیز افزایش یافته بود. در این تحقیق همچنین مشخص شد که بادام هندی تاثیر منفی بر قند خون نداشته است.

 

پسته، آجیل مناسب برای بیماران دیابتی

پسته نیز از جمله ی بهترین آجیل برای دیابتی ها محسوب می شود لذا قرار دادن این آجیل در رژیم غذایی افراد دیابتی می تواند ایده خوبی باشد. انرژی این مغز، متراکم است ولی از لحاظ داشتن فیبر و چربی های مفید در شرایط مناسبی قرار دارد. بر اساس پژوهشی که در سال ۲۰۱۵، صورت پذیرفت، پژوهشگران افرادی را که به دیابت نوع دوم مبتلا بودند را با استفاده از رژیم غذایی غنی از پسته به مدت چهار هفته تحت آزمایش قرار دادند بر اساس نتیجه به دست آمده میزان تری گلیسرید خون این افراد در مقایسه با گروه رژیم معمولی کاهش یافته بود.

بادام زمینی

بادام زمینی

در معرفی بهترین آجیل برای فرد دیابتی نمی توان به بادام زمینی اشاره نداشت. این بادام سرشار از فیبر و پروتئین است و به همین دلیل نیز مصرف مداوم آن می تواند به کاهش وزن و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی کمک کند. بر اساس پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ انجام گرفته است، زنان چاق در خطر ابتلا به دیابت نوع دوم با مصرف بادام زمینی در صبحانه دیابت خود را کنترل کردند و همچنین وزن آن ها نیز کاهش پیدا کرد.

مطالعه کنید:

خواص فندق برای پوست و مو

چطور پسته مرغوب را از پسته بی کیفیت تشخیص دهیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button